Jaką dietę stosować?

Jaka dietę stosować? Wiele osób nie wie jak na to pytanie odpowiedzieć. A odpowiedź wydaje się być bardzo prosta. Stosuj taką dietę, która wydaje Ci się być najbardziej właściwa. Możliwości co do wybrania tej konkretnej diety jest naprawdę sporo. Diety są różne, zaczynając od mięsnych a kończąc na typowo roślinnych. Ja byłam, jestem i zawsze będę zwolenniczką diet roślinnych. Według mnie wszystkie te osoby, które stosowały diety mięsne miały po pewnym czasie spore problemy ze zdrowiem. Druga sprawa jest taka, iż podczas stosowania ów diety ciągle trzeba zakwaszać organizm co nie jest aż takie łatwe. Spróbuje w tym artykule opisać parę z nich.

Dieta surowa zwana potocznie witarianizmem jest jedną z najbardziej rozwijających się diet w Polsce. Często większość osób nie wie nawet tak do końca jakie ona daje możliwości. Nie tylko poprawia funkcjonowanie naszego ciała, ale i również nasze samopoczucie. Dieta surowa jak sama nazwa wskazuje składa się ze surowych warzyw i owoców oraz soków własnej roboty. Najważniejsze w tej diecie jest to, aby podczas jej stosowania zjadać więcej surowych warzyw i owoców a mniej pod postacią zmienioną, czyli na przykład poddaną obróbce termicznej. Udowodniono naukowo, iż jedzenie, które zostaje poddane na wpływ nawet niewielkiej różnicy temperatur zmienia swoją strukturę. To sprawia, iż staje się ono mniej rozpoznawalne dla naszego ciała i co za tym idzie, mniej przyswajalne. Nasze ciało rozpoznaje w nim wroga i zamiast czerpać z niego korzyści pod postacią witamin i minerałów, zaczyna z nim walczyć co nie jest normalne. Dlatego pamiętaj o zachowaniu odpowiednich proporcji.

Kolejną dietą godną polecenia jest wegetarianizm. Jest on stworzony dla wszystkich tych osób, które nie widzą się w witarianizmie ze względu na zbyt rygorystyczny sposób odżywiania. Wegetarianizm polega na jedzeniu wszystkiego oprócz mięsa. Tak można go określić. Podstawą diety tak samo jak i w witarianizmie są świeże warzywa i owoce, dlatego trzeba starać się oto, aby nie zabrakło ich w naszej diecie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj