Odpowiednia dieta

Aby wybrać odpowiednią dietę nie potrzeba posiadać w owym temacie dużej wiedzy. Wszystko co musisz o niej wiedzieć, to przede wszystkim, to aby była ona dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale większość osób uważa, że jeśli wybiorą dietę najbardziej rygorystyczną, to wtedy odniosą największy sukces. Ale czy taka jest prawda? Moim zdaniem, absolutnie nie. Przede wszystkim, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie – jaka dieta jest najlepsza – powinieneś wiedzieć, że diety rygorystyczne według mnie są jednymi z najgorszych diet na świecie. Nie dość, że są dosyć ubogie w jedzenie, to do tego wiążą się z prawdziwym rygorem z którym nie wszystkie osoby umieją sobie poradzić. Ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Przecież nikt nam nie każe brnąć w ów dietę. Powinniśmy raczej wybierać takie diety, które są dla nas najbardziej odpowiednie. Takie, podczas których czujemy się fantastycznie. Taką dietą bez wątpienia jest wegetarianizm. Kilka słów o nim.

Wegetarianizm to nic innego jak jedzenie wszystkiego oprócz mięsa. Myślę, że mięso nie jest zbyt pożądanym pokarmem dla wielu ludzi. Nie wiem skąd się wzięło to powiedzenie, że człowiek jest mięsożercą. Czy rzeczywiście nimi jesteśmy? Według mnie nie. Sądzą również tak naukowcy i lekarze, którzy swoją karierę zawodową poświęcili na badanie tego zagadnienia. Człowiek i jego układ pokarmowy jest bardzo podobny do tego, który jest dostępny u roślinożerców. Niestety mięsożercy mają zupełnie inny przewód pokarmowy. Jest on krótki – to dlatego, aby jedzenie, które zostanie przez nie „przepuszczone” dosyć szybko z niego wyszło. U roślinożerców, podobnie jak u człowieka – układ pokarmowy jest długi. To powoduje, iż jedzenie potrzebuje więcej czasu, energii na jego przetworzenie i wydalenie.

Jak widzisz różnica istnieje i to dosyć duża. Trzeba ją tylko dostrzec. Jeśli masz z tym problem warto, abyś zapoznał się z fachową literaturą w tym temacie. Na dzień dzisiejszy są również dostępne ciekawe książki, które są dziełami wybitnych lekarzy z dziedziny dietetyki. Warto jest się z nimi zapoznać i mieć swój własny pogląd na temat.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj