Siłownia a dieta

Podczas ćwiczeń fizycznych na siłowni odpowiednia dieta to podstawa. Oczywiście musi ona być inna od tej, którą większość ludzi stosuje, gdyż na siłownie przede wszystkim chodzi się po to, aby nabrać masy mięśniowej. Jeśli nabieranie masy mięśniowej to i również dieta powinna być zupełnie inna. Należy jeść dużo produktów odzwierzęcych w tym mięso, jogurty, mleko, sery, kasze, mało warzyw i owoców. Na pewno dieta ta nie jest dla osób, które nie lubią mięsa. Moim zdaniem na dłuższą metę nie jest ona zbyt dobra, ale żeby przybrać na masie trzeba się w prawidłowy sposób odżywiać i czy to się komuś podoba czy też nie. Choć nie zawsze napchanie się ogromną ilością tłuszczu, ćwiczenia na siłowni mogą doprowadzić nasze ciało do perfekcyjnego wyglądu. Bardzo dużą rolę w tej materii odgrywają różnorakie specyfiki. Mam tutaj na myśli odżywki, które przyspieszają budowę masy mięśniowej. Osoba, która chodzi na siłownie niestety przez cały czas musi je zażywać. A to są bardzo duże koszta i nie każdą osobę na takie wydatki jest stać.

Mnie osobiście, powiem szczerze zawsze zastanawiał jeden podstawowy temat. Dlaczego mnisi z klasztoru Shaolin – może kojarzysz – są tak wysportowani i jakby nie na to patrzeć bardzo silni? Skąd się w nich bierze ta siła, spokój, opanowanie i gibkość? Odpowiedź znalazłam po wielu lekturach a także rozmowach z osobami, które były w tym klasztorze. Ich sekret tkwi między innymi w diecie i ćwiczeniach fizycznych. Ćwiczenia fizyczne są bardzo ważne, ale nie będą one miały zbyt większego sensu, jeśli nie będą wspomagane przez właściwą dietę. A co mnisi jedzą? Nie uwierzysz, ale jedzenie wegetariańskie. Żadnego tłustego mięsa czy też mleka. Piją tylko sporo soków i spożywają produkty mleko-pochodne z warzywami i owocami włącznie i to w sporych ilościach.

Czy to nie fascynujące, że tacy ludzie, którzy przecież mają niezwykle wysportowane ciała są na diecie bezmięsnej? A osoby w Europie, które chcą być silne spożywają potrawy tłuste, mięsne i do tego w dużych ilościach? To fenomen i myślę, że każda osoba, która chce zacząć ćwiczenia fizyczne powinna się dwa razy zastanowić nad tym co tak naprawdę będzie dla niej bardziej odpowiednie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj