W jaki sposób dbać o siebie?

W jaki sposób dbać o siebie? Dobre pytanie. Jest ono dosyć banalne, ale spróbujmy na nie odpowiedzieć. Niestety większość osób nie przywiązuje zbyt dużej uwagi co do swojego wyglądu. Zwłaszcza jeśli idzie o zdrowie wewnętrzne. Wszyscy są przejęci wyglądem zewnętrznym, ale tak naprawdę jeśli coś zaczyna się dziać wewnątrz naszego ciała, wychodzi to zwykle na wierzch. I tak fantastycznym przykładem w tej sytuacji są pryszcze. Dlaczego tak jest, że niektóre osoby nie mają praktycznie wcale pryszczy a niektóre nie umieją pokazać się na ulicy, gdyż poprzez ich liczbę odstraszają nimi ludzi? Teorii na ten temat jest wiele, ale na pewno wiele zależy w tej kwestii od nieodpowiedniej diety, braku ruchu, niewłaściwej higieny, stresu, uwarunkowań genetycznych itp. Ale jest niemal pewne, że organizm i jego stan (od środka) jest bardzo ważny. Przede wszystkim powinieneś zastanowić się nad tym – jak można o nie dbać, aby było one zdrowe a my cieszylibyśmy się pięknym wyglądem? Możliwości na jego poprawienie jest wiele. Zacznijmy od diety.

Jednym z najważniejszych aspektów jest właściwa dieta. Mam na myśli w tym momencie dietę, która jest bogata w witaminy, minerały, enzymy itp. a one w ogromnych ilościach są dostępne w warzywach, owocach i sokach własnej roboty. Jedzenie mięsa, produktów mleko-pochodnych według mnie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem a nawet bym powiedziała, że dosyć ryzykownym. Powstało wiele fachowej literatury na ten temat w której wypowiadają się znani lekarze – prawdziwe autorytety w dziedzinie dietetyki – o szkodliwości picia mleka a także jedzenia mięsa. Warto jest się z owymi publikacjami zapoznać i w konsekwencji wyrobić swoją opinię na ten temat.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na nasze zdrowie to na pewno ruch. Wiem, że nie wszystkie osoby lubią ćwiczyć, ale przecież ruch to samo zdrowie i trzeba go włączyć w plan naszej diety. Oczywiście najlepiej jest wybrać takie ćwiczenia, które będą nam najbardziej odpowiadały. Niekoniecznie muszą być to wyczerpujące ćwiczenia na macie. Przecież równie dobrze może być to jazda na rowerze albo też gra w siatkówkę.

3 komentarze to “W jaki sposób dbać o siebie?”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj