Witarianizm

Witarianizm – co to takiego? Ktoś by mógł pomyśleć, że jest to coś związanego z witaminami, ze względu na dosyć ciekawą nazwę. I tak jest w rzeczywistości. Witarianizm to dieta surowa, która polega na jedzeniu warzyw, owoców i picia soków własnej roboty. W tej diecie przeważa jedzenie pod postacią surową. Ma ono stanowić aż 60% diety. Na resztę powinno się składać jedzenie gotowane, na parze, pieczone itp. Dieta jest bardzo popularna, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Meksyku a także w tych rejonach Ziemi gdzie Matka Natura obficie obdarowuje rdzennych mieszkańców darami. Ta dieta jest nie tylko lekkostrawna, ale i również bogata w różnego rodzaju składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Chodzi mi tutaj o witaminy, minerały i enzymy, które są bardzo delikatne i w dosyć szybkim tempie giną. Zwykle parę minut po otwarciu jakiegoś warzywa czy też owocu. Najlepsze w tej diecie jest możliwość picia surowych soków. Soki to najlepsze pożywienie dla naszego ciała. S

ą łatwo przyswajalne i co najważniejsze wysokoenergetyczne. Dlatego po całonocnym odpoczynku warto zamiast kawy wypić jedną a najlepiej dwie duże szklanki soku aby mieć energię na cały poranek i resztę dnia. Ale uwaga! Soki mają największą wartość tylko wtedy, kiedy to są przyrządzane z warzyw lub owoców najwyższej jakości. Mam tutaj namyśli żywność ekologiczną, czyli taką, która nie posiada w swoim składzie toksycznej chemii. O taką w dzisiejszych czasach wcale nie jest aż tak trudno a można ją dostać praktycznie w każdym sklepie ekologicznym, nawet przez internet. Pamiętać także należy o tym, iż jedzenie ekologiczne możemy sami wytworzyć. Jeśli posiadasz chociaż trochę działki, ogródka czy tym podobnego możesz zawsze je po prostu zacząć uprawiać. Koszta uprawy zapewne będą mniejsze, niż przy zakupie danych warzyw i owoców, ale za to satysfakcja jaką można posiadać przy ich uprawie i co najważniejsze zdrowie, które dzięki nim można uzyskać jest chyba w tej kwestii najcenniejsze.

Pamiętaj także o tym iż jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat witarianizmu odsyłam Cię do internetu – różnorakich stron internetowych na których znajduje się wiele ciekawych informacji w tym temacie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj