Jedzenie ekologiczne – czy warto?

Jedzenie ekologiczne staje się z roku na rok co raz to bardziej popularne. Czym to jest spowodowane? Miedzy innymi tym iż większość z nas w końcu zaczęła interesować się tematem zdrowia i zdrowego odżywiania. Może pokrótce w tym artykule spróbujmy opisać wszystko to, co jest związane z jedzeniem ekologicznym.

Na dzień dzisiejszy można znaleźć każde jedzenie pod postacią ekologiczną. Zaczynając od serów a kończąc na mięsie. Czy to by oznaczało, że to wszystko co jest dostępne w supermarketach nie nadaje się do jedzenia? Nie wiem, ale jedno wiem na pewno. Jedzenie, które znajduje się w supermarketach jest kiepskiej jakości i do tego martwe. Nie tylko tyczy się to żywności w workach, foliach, zamrożonej itp., ale i również warzyw i owoców, które są dalekie od swoich ekologicznych kuzynów. Wystarczy zakupić na przykład pomidor ze supermarketu, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pomidor ze sklepu ze zdrową żywnością, albo po prostu z naszego ogródka jest nie tylko smaczniejszy, ale i również posiada lepszy kolor, zapach i co najważniejsze ogromną ilość składników odżywczych pod postacią witamin i minerałów. Czego nie można powiedzieć o warzywach z supermarketu.
Badania naukowe udowadniają, iż zerwanie na przykład pomidora i odstawienie go na kilka minut sprawia iż zaczyna on tracić w błyskawiczny sposób enzymy, które się w nim znajdują. Dlatego wskazane jest to, aby spożywać jakiekolwiek warzywa tuż po ich zerwaniu czy też zakupieniu.

Jeśli już masz pewność, że jedzenie ekologiczne jest lepsze od tego, które jest dostępne w supermarketach, pozostaje Ci już tylko znalezienie odpowiedniego sklepu ze zdrową żywnością w którym będziesz mógł dokonywać systematycznie zakupów. Mam nadzieję, że Cię nie odstraszą ceny, które są jakby nie na to patrzeć dosyć wysokie w porównaniu z warzywami w supermarketach. Zawsze tańszym, ale za to bardziej kłopotliwym rozwiązaniem jest znalezienie rolnika od którego będziemy zakupywać warzywa bądź owoce. Istnieje również możliwość uprawy roślin w naszym ogródku czy też na działce. Możliwości jest naprawdę sporo.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj