Weganizm

Weganizm. Temat rzeka. Większość osób w Polsce rzadko kiedy spotyka się z tym stwierdzeniem. Ale co to generalnie oznacza? Już Ci służę pomocą. Weganizm to nic innego jak dieta, która składa się ze wszystkiego co jest związane z roślinami oprócz białka – w tym mięsa, produktów mlecznych i samego mleka. W Polsce z roku na rok przebywa co raz to więcej wegan co powinno nas tylko cieszyć. Na dzień dzisiejszy sama jestem na tej diecie i powiem szczerze, że nigdy w życiu nie czułam się tak dobrze – jak obecnie. Coś pięknego. W tym artykule spróbuje podzielić się moimi odczuciami na temat tej diety.

Zawsze było w moim przypadku tak, że nigdy nie lubiłam jeść mięsa. Najgorzej było w przypadku tłustych kiełbasach, które po prostu były dla mnie nieprzyswajalne. Ale niestety musiałam je jeść. Głód i moja mama sprawiały, że nie miałam innego wyjścia. Ale to moje podejście zaczęło się zmieniać, tuż po tym jak zaczęłam interesować się tematem diet i wszystkiego co z nimi związane. Najpierw zaczęłam próbować swoich sił w wegetarianizmie, potem przeszłam na weganizm i na chwilą obecną nie żałuje.

Zawsze dziwił mnie fakt, dlaczego czuje się tak źle po zjedzeniu posiłku. Kiedy zjadłam na przykład obfity obiad pod postacią mięsa, sosu, ziemniaków i surówki czułam się syta. To prawda, ale niestety zbyt ociężała i senna. Miałam również bardzo duże problemy z oddawaniem kału. Często nie pojawiał się on przez kilka dni – co nie jest zbyt dobre. Dla osoby młodej, która jest w pełni sił, nie jest to zbyt duży problem. Dla osoby starszej, która już nie ma aż takiego dobrego zdrowia jak dwudziestolatek – kał może wywołać wiele niedobrego w naszym ciele – w szczególności jelitach. Jeśli kał utknie w jelicie grubym i nie zostanie wydalony czy też będzie on systematycznie kumulował się w pewnym odcinku wtedy zaczną powstawać kamienie kałowe, które mogą doprowadzić do operacji a nawet do powstania raka.

Ja wybrałam weganizm, bo chciałam. Ty wybierz taka dietę, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Powodzenia.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj