Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie jest przez większość osób zbyt niezrozumiałe. Z czego to wynika? Między innymi z tego faktu, iż większość z nas tak naprawdę nie ma bladego pojęcia co jest z nim związane. Kiedy słyszymy „zdrowe odżywianie” tak naprawdę zastanawiamy się nad tym – co to oznacza w praktyce. Spróbujmy zastanowić się nad tym wspólnie.

Zdrowe odżywianie mogłoby się wydawać, iż to nic innego jak zdrowe jedzenie. Ale czym jest zdrowe jedzenie? Zdrowe jedzenie, to przede wszystkim warzywa, owoce, soki oraz produkty mleko-pochodne. Chodź ostatnimi czasy dowiedziałam się, że mleko nie jest zbyt dobre dla nas. Nie dość, że niszczy ono kości, to do tego wywołuje mnóstwo innych chorób, które niestety mogą się skończyć bardzo tragicznie. Dlatego kiedy staniesz przed dylematem czy pić mleko czy też nie. Nie wiem co Ci mam w tej sytuacji odpowiedzieć. Ja osobiście mleka nie znoszę, dlatego też nie mam większego problemu. Ale Ty jeśli jesteś miłośnikiem mleka – musisz coś wybrać. Mam nadzieję, że Twój wybór będzie słuszny.

Jeżeli idzie o same warzyw i owoce. Najważniejsze przy ich wyborze jest to, aby kierować się nie tylko niską ceną jak większość z nas robi, ale i również miejscem z którego pochodzą. Najgorszej jakości warzywa i owoce w moim mniemaniu znajdują się w supermarketach, które niestety są wręcz traktowane jako skupiska martwej żywności. Może coś w tym jest, gdyż żywność, która się w nich znajduje nie dość, że jest kiepskiej jakości to do tego silnie przetworzona a to sprawia, iż większość osób po prostu jedząc ją ma spore braki w swojej diecie, pomimo tego iż sądzą, że odżywają się w sposób prawidłowy.

Pamiętaj również o tym, iż wybranie odpowiedniej diety to jedno a drugie to jej zastosowanie. Niestety wiele osób odpada przy stosowaniu konkretnych diet, tłumacząc się ich zbyt dużą trudnością. Ale nie ma co sobie utrudniać życia. Lepiej jest zmiany żywnościowe wprowadzać bardzo powoli, aczkolwiek systematycznie niż porywać się na głęboko wodę i tak naprawdę nie wiedząc jaki będzie tego efekt końcowy. Pamiętaj o tym.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj